“Ayuhere” Twitch Kanalında; “g3ncoglu” Din’e Küfür Ediyor!

Twitch.tv üzerinden “Grand Theft Auto V” izlerken denk geldiğim, canlı yayın yapan bir Twitch yayıncısının edilmemesi gereken bir cümle kurmasından dolayı bu yazımı yazıyorum.

Uzun zamandır siteme yazı yazmıyordum, son olarak LOL’de oyun içerisinde küfür edenleri Allah’a küfür edenler neden banlanmıyor? yazımda değinmiştim.

İnsanları dini, dili, ırkı ile yargılayan bir insan değilim. Sadece herkesin “İyi İnsan” olması taraftarıyım. Oyun içerisinde kullanıcıların sinir anında ettiği küfürler, trollemeler, tilt olup tepki vermeleri tamam fakat olay sanal alemde o kadar boyut aldığı Allah’a ve Din’e küfür edenlerden geçilmiyor.

Twitch.TV gibi büyük bir yayın platformunda, binlerce izleyici karşısında “Senin din’ini sikeyim” cümlesini kuran bir yayıncı düşünün. Ve bu edilen küfür’ün normal bir şey olarak algılayan insanlar/ Değerlere saygısızlık olarak gören insanlar olarak ayrılacağız sanırım.

İşte o video!

AyuHere adlı yayıncının kanalında denk geldim. GTA oynarken yanındaki oyuncu karakterinin ettiği küfür.

Yayın tarihi; 24.04.2020
Yayın linki; Twitch.tv/ayuhere/video/600500382
Küfür anı: 01:32:28 (1 saat, 32 dakika)

Ve ayrıda devamında da çok güzel küfürler ediliyor. Tabi sonrasında edilen küfürlerde normal Twitch.TV yayıncıları için.

Küfür eden kişiyi tanımıyorum. Normalde LOL yayınları yapan Twitchleri izlerken, Elraenn sayesinde tanıştığım bir GTA dünyası vardı. Film tadında izlediğim yayıncıların anlık olarak sundukları muazzam bir olay bu.

Fakat oyuncu karakterini canlandıran kişilerin bu denli küfür etmesi güzel degil arkadaşlar.

Lütfen.

İyi insan olun.

Sınırınızı bilin.

Twitch Ayuhere kanalından banlandım ?

Olayın geçtiği kanal Ayuhere ve yayın sırasında aynı anda karakteri canlandıran kişi ise g3ncoglu adıyla yayın yapan bir twitchci bunuda chatte yazılan mesajlardan ögreniyorum.

twitch ayuhere

Aslında bu yazıyı yazmayacaktım ve Videoyu kaydedip yayınlamayacaktım.  Gel gör ki Ayuhere’nın chattine edinlen küfürün abartıldığına dair mesaj yazdım ve chatten 1-2 kişi direkt olarak bana yazdıklarına bakın?

Yayıncı; Ayuhere, küfür eden g3ncoglu nickli, yağız diye birisi.

  • şimdi birader adam boş bilerek söylemedi onu bunu büyün yağızı tanıyan herkes bilir o yüzden uzatma diyor.
  • Küfürde rahatsız oluyorsan burda bulunma kardeşim, burda o kadar insan boşveriyor sen mi takıldın?

burda o kadar insan boşveriyor sen mi takıldın?

Allah aşkına çıldıyorum ben bu cevaba, olayın psikolojik olarak açıklaması şu; Yazımın başında da bahsettiğim gibi insanlar bu ve bunun gibi yayıncılar yüzünden, veya lol oyunu içerisinde küfür eden yayıncılar yüzünden Küfüre/Küfür etmeye alışıyorlar ve “Senin din’ini sikeyim” diye bir cümle çok normal geliyor.

Küfür eder onlar, ban yiyen ben?

Bu yazıyı yazma sebebim ise, herkes borusu öttüğü yerde konuşuyor arkadaşlar. Ben orada edilmemesi gereken bir küfür edildiğini dile getirmek için yazdığımda, tamam agzından kaçmıştır vs. gibi bir şey beklerken kanaldan ban yemem üzerine bu yazıyı yazma gereği duydum.

twitch ifsa

Ayuhere’nin twitch kanalında bu olay yüzünden ben banlanıyorum. Güzel kafa, güzel dünya.

İYİ İNSAN OLUN…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı