Twitch yayıncıları birbirine girdi! (Elwind-Lewo-Dumbledoge KAVGASI)

Arkadaşlar dün gece saatlerinde Twitter üzerinden Elwind ve Lewo atışması başlamıştı ve öncesinden (2 yıl kadar önce) Dumbledoge hakkında ortaya atılan Homofobik tartışmaları ve daha önce anlattığımız Magve olayı.


Twitch Olayları – Video;

Ortalık Karışık beyler

Olaylar hakkında bilgisi olmayanlar için öncelik olarak sıralıyorum ve tamamını açıklayacağım;

 1. Megva Olayı
  Elwind, Youtuber Megva’ya “Twitch videolarımı kullanmamasını” söyledi. Megva olayı detayları için Buraya tıklayın.
 2. Dumbledoge Homofobik olayı
  Elwind ve arkadaşlarının içerisinde bulunduğu whatsapp grubunda Dumbledoge ile ilgili olarak “Homofobik” konuşmalar ifşa edildi. Detaylar için Kemal yani Dumledoge twitter üzerinden açıklama yaptı. Açıklama yazısı için buraya tıklayın!
 3. Lewo ve Elwind Kavgası
  Ciddi anlamda Lewo ve Elwind kavgası var beyler. Lewo’nun Twitch’i bırakıp Facebook üzerinden yayına başlaması ve Lewo’nun twitch yayıncılarını Facebook platformuna çekme çabaları.
  Olay cidden çok uzun ve karışık.
  Lewo dün geceki yayınında Elwind’in sponsorundan 4.000 euro kazandığını ifşaladı!

Olaylar hakkında yorum yapmadan Lewo ve Elwind tarafının canlı yayın açıklamalarını ve Twitter üzerinden paylaşımlarını olduğu gibi sizlere aktarıyorum.!


Dumbledoge Açıklama

Arkadaşlar olay ilk olarak; Elwind ve arkadaşlarının bulunduğu whatsap grubunda Dumbledoge yani Kemal hakkında Homofobik/Top gibi konuşmaların SS’leri ifşa oldu ve Dumbledoge Twitter üzerinden açıklama yaptı.

İlk olarak 2017 yılında yaşanan bu olay ve tüm ayrıntıları için buraya tıklayarak Kemal’in açıklamasını okuyabilirsiniz.


Elwind Açıklama

Kemal’in (Dumbledoge) twitter açıklamasının ardından Elwind twitch tv üzerinden bir açıklamada bulundu ve ardından twitter üzerinden bir metin yayınladı.

Twitter üzerinden yayınladığı metin Lewo kavgası ve detayları.

Elwind – Lewo kavgası ile ilgili olarak; Kaan’ın twitter açıklaması için buraya tıklayın.


Lewo Açıklaması

Lewo’nun facebook üzerinden yaptığı açıklama yaptı. Aslında Lewo denilen bu kişi Twitch TV’den kovuldu ve ardından Facebook yayınlarına başladı. Facebooktan fazla para kazanmak adına Twitch yayıncılarını Facebook’a çekmeye çalıştı ama babayı aldı eline. Facebook’a giden herkes mutsuz ve para kazanmıyor.

Neyse, Lewo – Elwind kavgası ile ilgili olarak Lewo’nun açıklaması.

Ve ardında, Elwind twitter üzerinden bir açıklama yapmıştı ve son olarak da Lewo twitter üzerinden bir açıklama metni yayınladı.

Şunu söylemem gerek, Lewo Facebook da pek fazla izlenmiyor, yeterince prim yaptıktan sonra tekrar Twitch yayınına başlayacaktır 🙂 Bunu buraya yazıyorum!

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı