NASR Esports – EMEA Masters 4. Gün Karşılaşmasında Whistle Yüzünden Kaybetti.

NASR Esports vs Team GO | EMEA Masters 2023 Yaz Mevsimi | Grup Aşaması 4. Gün karşılaşmasını kaybetti. Oyun Özeti ve Şampiyon Eşleşmeleri

24.08.2023 Tarihinde EMEA Masters 2023 Yaz Mevsimi 4. grup eleme aşamasında NASR Esports, Team GO’ya yenilerek üst gruba kalamadı ve elendi.

Oyun geneline baktığımızda NASR Esports üst koridor oyuncusu Fabfabulous – Rumble şampiyonu ile ezici bir üstünlük ve takım genelinde varlığını göstermesine rağmen, Koreli Orta koridor oyuncusu Whistle’nin Lissandra ile oyun genelinde feedlemesinin önüne geçemedi.

Türk takımımız Orta Koridor Lissandra – Ahri eşleşmesi yüzünden EMEA Masters’den elendi. Bazen böyle maçlara denk gelince “Ben olsam bile daha iyi oynardım” diyorum fakat böyle oyuncuları alıp nasıl bu takımda oynatıyorlar inanın aklım almıyor.

Koreli oyuncu Whistle oyun sonunda 0-6’lık bir feedleme ile oyunu bitirdi ve yenilmesine sebep oldu. Mantıken baktığımızda her ne kadar kötü bir oyun geçirsene resmen bilerek öldüğünü düşüneceğim artık.

Oyunu kaybetmemizin diğer bir sebebi ise; Rakibimizin Orman eşlemesinde aldığı Sejuani’ye karşı Kindred seçimi bir hayli kötü olduğu çözükmektedir.

Takım ve Oyuncu koçlarının yanlış yönlendirmesi yüzünden (yanlış şampiyon seçimleri) bu maçı kaybettik diyebiliriz.

Aklıma tek takılan soru ise Orta koridor oyuncusu Whistle’ın 0-6’lık bir skoru neden verdiği? Oyun geneline baktığımız alt koridor ve üst koridorda Fabfabulous iyi performansından dolayı altın farkı yoktu. Yani takımlar eşitti.

Elenmemizin 2 sebebi olarak Orta Koridor oyuncusunun bilerek beslemesi ve kule altında kalıp minyon biçmeye oynaması ve Jungle yani Orman eşleşmesinde Kindred seçiminin yanlış olmasından kaynaklı NASR Esports – EMEA Masters turnuvasından elendi.

Şampiyon Seçimleri

NASR Esports

Team GO

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu