Mordekaiser Guide

Mordekaiser Solo/Toplane yani üst koridorda oynayan AP yani büyücü bir şampiyondur. Yalnız şampiyonun yeteneklerini kullanması için manaya ihtiyacı yoktur ve büyücü şampiyonlarda nadir olarak gördüğümüz (Vladimir gibi) bir oynanış mekaniğidir.

Yetenek Skilleri

Mordekaiser’in Q-W-E-R yetenek skilleri ve özellikleri.

  • Pasif Yeteneği (Karanlık Azap)

morde pasif

Mordekaiser, şampiyonlara veya canavarlara yönelik 3 temel yetenek veya saldırı gerçekleştirmesinin ardından çevresindeki rakiplere saniye başına 6 + Rakibin azami canının %1 kadarına eş değer miktarda hasar verir ve %3 hareket hızı kazanır.

  • Q-Yeteneği (Mahvet)

mordekaiser q yetenegi

Morde Q-Yeteneğini isabet ettirdiği rakibe; Kendi AP/Yetenek Gücünün %25 kadar fazladan hasar verir. 100 AP’niz var ise 125 AP hasarı verir.

  • W-Yeteneği (Yıkılmaz)

modekaiser w yetenegi

Yetenek kullanıldığında; Rakibe verdiğimiz hasarın %35’i ve rakibin bize verdiği hasarın %15’ini kalkan olarak biriktirir ve aynı yetenek ikinci kez kullandığında biriken bu yeteneğin %40’ı kadar can yenilenmesi sağlar.

  • E-yeteneği (Ecelin Eli)

mordekaiser e yetenegi

Yetenek kullanıldığında menzilinde bulunan rakiplerin tamamını kendi üzerine çeker ve 80 + Mevcut yetenek gücü kadar büyü hasarı verir.

  • R-Yeteneği Ultisi (Ölüler Alemi)

mordekaiser ultisi

Mordekaiser’in takım savaşlarında kullanılması gereken en önemli yeteneğidir. Menzilindeki rakibi seçerek karanlık bir alan içerisine alır ve diğer tüm şampiyonlar kaybolur ve ultiniz ile seçtiğiniz şampiyon ile 1 vs 1 kalırsınız. Ayrıca Ölüler Alemine aldığınız rakibinizin tüm hasarlarını %10’u kadarını etkisiz hale getirir. Yani rakibiniz size 100 AP vuruyorsa 90 AP vurur.

Oynanış

Modekaiser’in tüm yetenek skillerine ait (Q-W-E-R) oynanış videosu.

Run Dizilimi

Mordekaiser Run; yeni sezon AD/AP yani hasar odaklı Run dizilimi.

mordekaiser run

İtem/Build Dizilimi

Mordekaiser’in 3 ana itemi vardır ve bu itemleri rakibiniz her kim olursa olsun kesinlikle almanız gereken ana itemleri;

mordekaiser item

Mordekaiser Probuilds

mordekaiser probuilds

Yetenek Sıralaması

Mordekaiser oynarken ilk olarak Mahvet yani Q-Yeteneği açılır ve ilk olarak bu yetenek fullenir.

Mordekaiser CT

Mordekaiser CT yani Morde’ye  karşı güçlü olan şampiyonlar. Şampiyon seçimi sırasında karşı rakipleriniz aşağıdaki şampiyonlardan birisini almış ise, Mordekaiser almayın. Çünkü aşağıdaki 6 şampiyon Morde’ye karşı güçlü olan şampiyonlardır. Mordekaiser Counter Pick List

ZyraGarenCassiopeiaSwainMalzaharLux

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu