Gnar (Counter) CT

Gnar CT; Üst Koridor (Solo) şampiyonu olan Gnar AD/Fiziksel Hasar odaklı bir şampiyon ve Q-Yeteneği ile karşısındaki sürekli dürten ve yine bu yeteneği ile isabet halinde rakibini yavaşlatarak devamında sürekli hasar verme potansiyeli olan bir şampiyondur. Gnar’a karşı güçlü olan şampiyonlar;

  1. Riven
  2. İrelia
  3. Wukong
  4. Pantheon
  5. Fiora
  6. Tristana

Gnar Counter

İrelia erken oyunda oldukça yüksek hasara sahip olan bir şampiyondur. Yenilmez rünü ile birlikte öldürmesi zor bir şampiyona dönüşebilir. Gnar’a karşı ise Q yeteneği sayesinde üstün gelecektir. Eğer Gnar’a E yeteneğiniz ile sersemletme uygularsanız Q yeteneğiniz ile rakibe atılıp Gnar’ın E yeteneğini kullanmasını beklemelisiniz. Ardından tekrar Q yeteneğinizi kullanıp Gnar’ı yeniden yakalayabilir ve onu alt edebilirsiniz.

Wukong da Pantheon gibi rakibinize hasar vurup kaçma konusunda iyi bir şampiyondur. Yakaması zor olan Gnar’a karşı 3. seviyeden sonra E yeteneğiniz ile atılıp Q yeteneğinizle hasar verdikten sonra W yeteneğiniz ile bir klon bırakıp kaçabilirsiniz. Seri bir şekilde bu stratejiyi uyguladığınız zaman W yeteneğiniz ile görünmez olduğunuzdan dolayı Gnar tarafından pek hasar yemeden takaslarda üstün çıkabilirsiniz. Ayrıca takım savaşlarında üstün bir alan kontrolüne sahip olan Gnar’a karşı Wukong ultisi ile bu açığı kapatabilirsiniz.

Fiora yine bir counter şampiyon olarak karşımızda. Fiora Gnar ile takasa girdiğinde Q yeteneğini kullanarak Gnar ile arasındaki mesafeyi kapatabilir. Ayrıca Gnar’dan daha yüksek hasara sahip olan Fiora takaslarda üstün çıkacaktır. Fakat bu takası iyi planlamak gerekir. Eğer rakibinizle aranızdaki mesafeyi iyi hesaplayamazsanız Gnar size vur kaç yaparak oldukça yüksek hasar çıkarabilir. Kararsız kalırsanız aynı şekilde fazlaca geri dönüş hasarı yersiniz.

Tristana son dönemlerde alt koridor dışında orta ve üst koridorda da oynanmaktadır. Üst koridorda menzil avantajına sahip olan Gnar’a karşı yapılabilecek bir Tristana seçimi rakibinizin canını sıkabilir. Tristana aynı zamanda ayrık ittirme potansiyeline de sahip olduğundan dolayı oyunun orta safhalarına kadar top lanede tehlike arz edecektir. Gnar’a karşı agresif bir tutumla koridorda üstünlük sağlayabilirsiniz.

Pantheon W yeteneği ile rakibini sersemletebilen ve aradaki mesafeyi kapatabilen bir şampiyondur. Q yeteneğiniz ile rakibi uzaktan dürtebilir, E yeteneği ile hasar almadan geri kaçabilirsiniz. Ultisi ile diğer koridorlara Pantheon ile baskınlar atabilirsiniz. Gnar’a karşı koridor safhasında W yeteneğiniz ile aniden atılıp rakibi sersemletip Q yeteneğiniz ile hasar vurduktan sonra E yeteneğinizi açarak hasar almadan geri dönebilirsiniz. Bu şekilde Pantheon takaslarda Gnar’a karşı üstünlük sağlayabilir.

Gnar ilk iki eşyasını tamamladıktan sonra güç artışını da tamamlamış olur. Bu iki eşyayı tamamladığı zaman kolayca vur kaç yapabilecek ve aynı zamanda rahatsız edici hasarlar verebilecektir. Hasar takasına girdiğin zaman süreyi fazla uzatmamaya özen göstermelisin.

Gnar 6. seviye olduktan sonra güç artışı yaşar. Bu aşamadan sonra duvarlara yakın oynamamak önemlidir. Mega formuna geçiş yaptığı zaman seni duvara doğru fırlatın ormancı takım arkadaşıyla başarılı bir baskın planlayabilecektir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı