Briar

League of Legends - Briar Rehberi

Hikayesi

Briar, Kara Gül tarafından kan büyüsü aracılığıyla canlı bir silah olarak üretildi. Haliyle güçlenmek için kan tüketmesi gerekiyor. Bu da kan aşkıyla yanıp tutuşmasına neden oluyor.

Kara Gül, Briar’ı bir bilince sahip olacak şekilde tasarladı. Böylece emirleri anlayıp yerine getirebilecekti. Ancak bu tasarımın bir kusuru vardı. Kara Gül, Briar hedeflerini öldürebilsin diye onu cinnet halinde tutuyordu. Yani Briar kan arzusuyla yanıp tutuştuğu, bitmek bilmez bir hiddete mahkûmdu. Ancak bu durumdayken zekâsı ve kelime dağarcığı “AAAAA! DAHA ÇOK KAN!” ifadelerinden öteye geçemiyordu.

“Briar aslında yalnızca iki göreve çıktı,” diye açıklıyor Hikâye Ekibi Lideri Max “TwoWeevils” Folkman. “İkisinde de Kara Gül’ün standartlarına göre başarısız oldu çünkü kontrol edilemiyordu. Çok sayıda başka insanı da katletti. İlginç olan şu ki Briar da başarısız bir deney olduğunun bilincinde. Bu acı gerçeğin farkında. O yüzden de değişmeye çalışıyor.”

Briar hedeflerini öldürmekle kalmıyor, yoluna çıkan diğer herkesi de katlediyordu. Durum böyle olunca ihtiyatla hareket eden Kara Gül’ün gözünde bir silahtan ziyade ortadan kaldırılması gereken bir soruna dönüştü.


Şampiyon Tanıtımı

Yetenekleri

Pasif - Kızıl Lanet

Briar eksik canına bağlı olarak iyileştirme artışı kazanır. Ayrıca saldırıları ve yetenekleriyle kısa süreliğine birikebilen bir kanama etkisi uygular. Kanama etkisi yük miktarına bağlı olarak fiziksel hasar verir ve Briar’ı azaltma etkilerinden önce verdiği hasarın bir kısmına eşdeğer miktarda iyileştirir. Briar’ın taban can yenilenmesi yoktur ve yetenekleri can tüketir.

Q Yeteneği - Kudurtan Açlık

Briar bir hedefe atılarak onu kısa süreliğine sersemletir, fiziksel hasar verir ve onun zırhını azaltır. Briar bu yeteneği Kan Cinneti etkisi altındayken bir minyon veya canavar üstünde kullanırsa şampiyonlara öncelik vermeyi bırakır.

W Yeteneği - Kan Cinneti/Hapur Hupur

Briar bir konuma atılır ve Kan Cinneti’yle kendisini kışkırtarak şampiyonlara öncelik verecek şekilde en yakındaki rakibe saldırır (şampiyonlara öncelik verir). Kan Cinneti’ndeyken saldırı hızı ile hareket hızı kazanır ve saldırılarıyla ana hedefinin etrafındaki alana fiziksel hasar verir. Briar bu yeteneği yeniden kullanarak sonraki saldırısını güçlendirebilir. Bu saldırı eksik cana bağlı olarak fiziksel hasar verir ve Briar’ı verdiği hasarın büyük bir kısmına eşdeğer miktarda iyileştirir.

E Yeteneği- Dehşet Çığlığı

Güç Toplamaya Başla: Briar, Kan Cinneti’ni sona erdirip enerji toplayarak aldığı hasarı azaltır ve can yeniler. Bırak: Briar güç topladığı süreye bağlı olarak hasar veren bir çığlık atar ve isabet alan rakipleri kısa süreliğine yavaşlatır. Tam güce ulaşmış çığlıklar rakipleri geri savurur, duvara çarpan rakiplere fazladan hasar verir ve onları sersemletir.

R Yeteneği - Mezara Kadar

Briar bir kan taşı fırlatır ve isabet alan ilk rakip şampiyonun konumuna atılarak onu avı olarak işaretler. Hedef konuma ulaştığında yakınındaki her şeye yüksek miktarda fiziksel hasar verir ve rakiplerin kaçmasına yol açar. Ardından daha güçlü bir Kan Cinneti’ne giren Briar, avı veya kendisi katledilene dek onu kovalar. Bu süre boyunca zırh, büyü direnci ve fazladan hareket hızı kazanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu