Ahri Rehberi

 Ahri Rehberi

Ahri en çok sevdiğim ve oynamaktan keyif aldığım şampiyonlardan birisi. Orta koridorun güçlü AP/Büyücü şampiyonu ve lol metasına göre oldukça güçlü bir şampiyon.

Koridor safhasında genel olarak Q yeteneği ile hem minyon ittirip hemde rakibi dürtmeye çalışıyoruz. Rakip şampiyon ile hasar takasına girmek için yapmanız gereken pek fazla bir şey yoktur. Menzilli bir şampiyon olduğu için Q Yeteneği “Aldatan Küre” ile rakibin içine girmeden uzaktan dürtüyorum.

6. Seviyeye ulaşıp ultisi “Ruh Saldırı” açıldıktan sonra; karşı rakibin ormancısının attığı ganglardan veya rakip mid şampiyonundan kaçmak için kullanabilirsiniz.

 

Rün dizilimi

MİD / Orta koridor şampiyonu olan AP / Büyücü şampiyonu Ahri; 2020 yeni lol yamasına göre RÜN / Kabiliyet dizilimi

ahri rün dizilimi

Yetenek Sıralaması

Ahri oynarken ilk olarak Q yeteneği açılır ve oyun başı koridor safhasında minyonlar seri şekilde ittirilmeye çalışılır ve aynı zaman karşı rakibi dürterek öne geçebilirsiniz.

ahri yetenek sıralaması

ahri yetenekleri

Eşya Dizilimi

Counter

Ahri’ye karşı güçlü olan şampiyonlar;

Ahri Oynanış

Daha önce ahri oynamayan arkadaşlar için veya iyi derecede kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar için eski Twitch yayıncısı Safa Kartal namı diyar Apophis’in youtube kanalı üzerinden yayınladığı ahri oynanış videosunu izleyerek Ahrinin nasıl oynandığını ögrenebilirsiniz.

Kostümleri

anahtar kelimeler; ahri nasıl oynanır, ahri build, ahri item, ahri mid lol, ahri item dizilimi, ahri eşya dizilimi, ahri counter, ahri rehberi, ahri nasıl oynanır, ahri build, ahri item, ahri build s9, ahri ct, ahri nerde oynar, ahri kostümleri, ahri rün 9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı