Aatrox (Counter) CT

Solo / Üst Koridor şampiyonu Aatrox karşı alınabilecek güçlü şampiyonlar, Aatrox CT Rehberi

Aatrox counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Aatrox counter konusunda yardımcı olacaktır.

Aatrox Counter S10

Q skili ile Aatrox’un skillerinden kaçabilir E skili ile düz vuruşlarından sakınabilir ve ultisi yani R skili ile de Aatrox’tan aldığı hasarı azaltabilir. Bu sebeplerden ötürü Aatrox’a karşı güçlü bir şampiyondur.
Teemo menzil avantajından dolayı üst koridorda rahat eden şampiyonlardan biridir. Q skili ile rakibini susturur ve düz vuruşlarından sakınır. W skili ile hareket hızı kazanan Teemo, Aatrox’un yeteneklerinden kaçabilir. R skili yani ultisi ile görünmez mayınlar bırakarak mayına basan rakiplerini yavaşlatır ve hasar verir. Kısaca Aatrox’a göre çok hareketli ve yakalanması zor bir şampiyondur.
Pantheon genelde yakın dövüşçü şampiyonlara karşı güçlüdür. Bunun sebebi her 5. saldırıda fazladan hasar vurması ve ayrıca yeteneklerine yeni özellikler ekleyebilmesidir. E yeteneği pantheon için çok önemlidir. Önüne doğru açtığı bu kalkan rakibinin veya rakip kulenin saldırısını engeller. Ayrıca Pantheon W skili ile yere sabitlediği rakiplerine ciddi hasar bırakabilir. Bu sebeplerden dolayı Aatrox’a karşı güçlü bir şampiyon diyebiliriz.
Fiora Q skili ile istediği yöne kısa mesafe atılabilen aynı zamanda atıldığı yönde bulunan rakiplerine hasar verebilen hareketli ve güçlü bir şampiyondur. Fiora’nın en büyük avantajı rakiplerinin yeteneklerini W skili ile engelleyebilmesidir. Ayrıca kitle kontrol uygulayan bir rakibinin yeteneğini W skili ile engelleyen Fiora W kullandığı yöndeki rakibine kitle kontrol uygular. Q ve W skilleri sayesinde çok işlevsel bir şampiyon olan Fiora Aatrox’a karşı güçlü bir şampiyondur.
Riven bildiğiniz üzere hareketli şampiyonların başında gelir. Riven ile Aatrox’un yeteneklerinden kaçmak ve aynı zamanda geri dönüp hasar vermek çok kolaydır. Fakat dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü henüz yeteneklerini kullanmamış olan Aatrox’a karşı Riven ile agresif oynamanız halinde Aatrox sizden daha fazla hasar çıkarabilir. Bu sebeple önce rakibinizin yeteneklerini kullanmasını beklemeli daha sonra Q ve E skiliniz ile rakibinizin üzerine oynayıp hasar vermelisiniz.
Renekton da Pantheon gibi yakın dövüşçü rakiplere karşı güçlü bir şampiyondur. E skili ile rakiplerinizin yeteneklerinden kaçabilir W ile yere sabitleyebilir ve Q skiliniz ile hasar verip tekrar E skilinizi kullanarak rakiplerinizden kaçabilirsiniz. Bire bir takaslarda renekton gayet kullanışlı bir şampiyondur. Fakat bu takaslara girmeden önce E skilinizi doğru kullanmanız gerekir. Renekton’un E skili rakip minyon veya şampiyonlara temas ettiğinde sıfırlanır ve tekrar kullanabilirsiniz. Eğer direkt E skilini rakibe temas etmeyecek şekilde kullanırsanız girdiğiniz takastan çıkamayabilir ve fazla hasar alabilirsiniz.

Aatrox karşı nasıl oynanır?

  • Aatrox, 2. seviye olduğunda son derece güç kazanır. 2. seviye olduktan sonra muhtemelen sana doğru bir hamle yapmaya çalışacaktır. Bu tür durumlarda temel hedefin geri kaçmaktan ziyade Q yeteneğinden sıyrılmak olmalıdır.
  • Aatrox ilk eşyasını tamamladıktan sonra bir canavara dönüşür ve maksimum kombinasyon ile yetenek kitini konuşturur. Sadece tek hamlede saniyeler içerisinde yoğun miktarda hasar verebilme potansiyeline sahiptir. Yeteneklerinden kaçınmaya çalışmalısın.
  • Aatrox özellikle Q yeteneğinden kurtulma şansına sahip olamadığın zaman çok tehlikeli olacaktır. Bu konuda olabildiğince pratik yapmalısın. Q ile yaptığı her saldırıdan kaçınmalısın. Bunu başarabildiğin zaman Aatrox karşısında her oyununu kolaylaştırmış olursun.
Buraya Tıklayarak » Aatrox Rehberi yazımızı oku
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı