10.8 Yama Notları ve Yeni FPX Kostüm Tanıtımları – Video (Lee Sin, Vayne, Gangblank, Thresh, )

15.04.2020 tarihinde çıkan LOL 10.8 Yama notları ve Dünya şampiyonu olan FunPlus Phoenix Takımı anısına FPX Kostümleri; Vayne, Thresh ve Malphite şampiyonları için yeni kostümler geldi!

İlk olarak 10.8 yamasına göre güçlenen ve nerf (güçsüzleşen şampiyonlardan kısaca bahsedip, Yeni kostümlerin tanıtım/görünüş videosu ve fiyatları hakkında bilgi vereceğim.

» FPX Kostümleri (New Skins)

Yeni çıkan FPX kostümleri; Yeni çıkan 5 şampiyon kostümünün B / Geri Dönüş yeteneklerini gösteren 2 dakikalık bir video.

  1. Fpx Vayne skins
  2. Fpx Lee Sin skins
  3. Fpx Thresh skins
  4. Fpx Malphite skins
  5. Fpx Gangblank skinleri.

» 10.8 Yama Notları

NERF YİYEN / GÜÇSÜZLEŞEN ŞAMPİYONLAR

apheliosAlt koridor Ad Carry şampiyonu Aphelios; Artık oyunun ilk başlarında daha güçsüz!

Pasifinin ilave zırh delmesi kalktı, zırh deşme eklendi. Q’nun yetenek seviyesine dayalı taban hasar ve bekleme süresi gelişimi daha ileri yetenek seviyelerinde tamamlanıyor. Hasar oranı arttı.


apheliosSenna sen bir orada dediler! Aphelios gibi yeni çıkan şampiyonlar ilk başlarda güçlü yapılıyor ki. Oyuncular bu şampiyonları çok oynasınlar diye. Senna; Pasifin Sis Hayaleti çıkarma ihtimali azaldı.

Oyuncular Senna’da kendilerini geliştirdikçe biz de gücünün bir kısmını kırpıyoruz.


Son zamanlarda Top lane / Solo da oynanan Kalista devri kapanıyor! Taban zırhı azaldı. E’nin yavaşlatması azaldı.

Özellikle de erken safhalardaki kitle kontrolünü hedef alarak Kalista’nın gücünü bir miktar azaltıyoruz. Böylece yardım almadan eskisi kadar kolay vurkaç yapamayacak ve işlevsellik için desteğine daha çok ihtiyaç duyacak.


Orman / Jungle şampiyonu Master Yi SEN ORDA BİR DUR! dediler. Ulti açıp Q-yeteneğiyle rahiplerini teklemek yok artık. Master Yi R’nin ilave saldırı hızı azaldı.

Master Yi’nin özellikle de ortalama oyunlarda çok sık kartopu etkisi yakaladığını görüyoruz. Dolayısıyla ultisinin gücünü biraz azaltıyoruz.


BUFF YİYEN / GÜÇLENEN ŞAMPİYONLAR

asheBot lane Ad Carry şampiyonu Ashe; Q-Yeteneğinin verdiği saldırı hızı arttırıldı.

Artık saldırılar çok daha hızlı. Ashe istediğimiz kadar güçlü değildi. Bu yüzden en önemli hasar verme yeteneğini güçlendirerek rakiplerini tir tir titretmesini sağlıyoruz.


Genel olarak Jungle / Orman şampiyonu olan Evelynn; Q-Yeteneğinin hasarı arttırıldı.

Erken safhalar boyunca çatışmalarda ve ormanda daha başarılı olabilmesi için Evelynn’in hasarını arttırıyoruz. Q – Nefret Dikeni’nin verdiği hasar her seviye başına artık %5 daha çok hasar veriyor.!


Orianna10.8 yamasında en çok hak eden şampiyonlardan birisi sanırım Orta Koridor AP/Büyücü şampiyonu Orianna! W’nun hareket hızı çarpanı ileri yetenek seviyelerinde arttı. E’nin kalkan oranı arttı.

Robot kızımızın bakım zamanı gelmiş. Bu yamada şampiyonun kitle kontrolü etkilerini ve işlevselliğini güçlendiriyoruz.


ryzeQ-E-W-Q-E kombosuyla rakiplerine tek atan Ryze artık daha güçlü! Ryze; Taban can, zırh ve hasar yuvarlandı. Q’nun hareket hızı arttı.

Ryze’ın bol küsuratlı niteliklerini temizliyor ve gücünü temkinli şekilde arttırıyoruz.
Can değeri, Zırh ve Saldırı gücü her seviye başına %2 arttırıldı.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı