Rakan (Guide) Rehberi

Rakan; League of Legends 2017 yılının en yeni şampiyonlarından olan Rakan Support/Destek görevinde rol alan şampiyondur.

rakan

Rakan şampiyon (guide) rehberi ; Kabiliyet ve İtem/Eşya dizilimi, Yetenekleri, Counter CT ve Kostümleri yer almaktadır.

Rakan Oynanış

  • Rakan elinin altındaki araçlardan en iyi şekilde yararlanmak için çevresinde takım arkadaşlarının olmasına ihtiyaç duyar.
  • Rakan’ın atılma hızı, hareket hızına bağlı olarak artar. Fazladan hızını rakiplerini şaşırtmakta kullan!
  • Eğlendikten sonra tehlike olsa kaç yazar?

Masteries – Kabiliyet

Rakan Kabiliyet ( Masteries ) diziliminde Support/Destek şampiyonlarında olduğu gibi savunma ağırlıklı kabiliyetler seçilir. Standart Rakan Kabiliyet dizilimi aşağıdaki gibidir.

Bunun yanında oyun tarzınıza göre; Agrasif oyun tarzına sahip oyuncular için AP/Yetenek gücü odaklı Kabiliyet Dizilimi için Rakan Masteries sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

rakan masteries

Build – Eşya Dizilimi

Xayah’ın destek şampiyonu olan Rakan eşya diziliminde Savunma odaklı; Büyü Direnci ve Zırh itemleri tercih edilmelidir.

Bunun yanında Rakan için AP ve diğer Tank eşya dizilimi için Rakan Build sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Skill – Yetenekleri

Rakan oynarken ilk olarak Q-Yeteneği “Göz alıcı tüy” açılır ve ilk olarak bu yetenek fullenir.

rakan skill

Rakan Oynanış Video

League Of Legends resmi sayfasında yayınlanan yaklaşık 6 dakikalık Rakan Oynanış videosunu aşağıdaki youtube videosu üzerinden izleyebilirsiniz.

  • Rakan tehlikeye fişek gibi dalıp çıkarken rakiplerinin dikkatini dağıtıp takım arkadaşlarına çeşitli kalkan ve iyileştirme etkileriyle güç veren, son derece hareketli bir destek. Rakan en çok rakiplerini ölümcül bir dansa çeken, sevimli bir dikkat dağıtıcı olarak iş görür.
  • Rakan oynayanlar bütün hayran bırakma, iyileştirme, havaya savurma ve kalkan etkilerinde ustalaşmak istiyorlarsa Gönülçelen’in ilgi sevgisini paylaşıp mekanik zorluklara hazırlıklı olmalı. Onun için her karşılaşma tehlikeyle cilveleşme anlamına geliyor ve bu işi kimse Rakan kadar ciddiye alamaz.

Counter – CT

Rakan karşı güçlü olan Counter destek şampiyonlar; Thresh, Lulu ve Tahm Kench Rakan CT

Rün Dizilimi

Rakan rün diziliminde Zırh ve Büyü Direnci içeren kabiliyet dizilimi tercih edilmelidir.

rakan rün dizilimi

Rakan Kostümleri

Skill – Yetenekleri

Q-Yeteneği(Göz alıcı tüy): Rakan ileri doğru efsunlu bir tüy savurur. Tüy bir rakip şampiyon ya da destansı canavara temas ederse büyü hasarı verir ve Rakan’ın pelerini büyü enerjisiyle dolar. Kısa bir süre sonra Rakan’ın çevresinde bir iyileştirme etkisi tetiklenir. Rakan bir takım arkadaşına temas ederse iyileştirme etkisi anında ortaya çıkar.

W-Yeteneği(Zarih Uçuş): Rakan ileri atılarak hedef konuma (zarafetle) iniş yapar. Kendini izleyenleri etkilemek için bir an duraksadıktan sonra da havaya fırlayıp yakındaki rakipleri havaya savurur.

E-Yeteneği(Savaş Dansı): Rakan bir takım arkadaşının yanına atılıp hedefini hasardan korur. Rakan Savaş Dansı‘nı birkaç saniye sonra, aynı takım arkadaşını hedef alarak da yeniden kullanabilir. Xayah’yı hedef alırsa Rakan daha uzak bir mesafeden yardıma uçar.

R-Yeteneği(Seri Cazibe): Rakan koşmaya başlar ve hem pelerinini hem de kendisini seyredenleri büyüler. Seri Cazibe devredeyken Rakan’ın temas ettiği bütün rakipler hayran kalıp hasar alır (şampiyon başına bir defa etki gösterir). Temas ettiği ilk şampiyon, Rakan’a büyük miktarda anlık hareket hızı kazandırır.

Pasif Özelliği; Rakan’ın kürkü çatışma hâlindeyken bile ara sıra kalkan ortaya çıkarır. Rakan bir rakip şampiyona saldırarak bu yeteneğin bekleme süresini azaltabilir.

Rakan (Guide) Rehberi
5 (100%) 6 Oy

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.